Siirry sisältöön

Tarjoamme modernin, joustavan ja kilpailukykyisen työpaikan sekä osaavan henkilökunnan tuen. Haluamme jatkuvasti kehittää erikoistuvien lääkäreiden ja hammaslääkäreiden koulutusta.  

Lisätietoa erikoislääkäri- ja erikoishammaslääkärikoulutuksen hakuprosessista löydät: 

Jos olet kiinnostunut työskentelemään erikoistuvana lääkärinä tai hammaslääkärinä, ota yhteyttä erikoisalan ylilääkäriin/yhteyshenkilöön! 

Yhteystiedot – Lääketiede

Akuuttilääketiede
Teemu Pöytäkangas
teemu.poytakangas@ovph.fi

Anestesiologia ja tehohoito
Matias Hannuksela
matias.hannuksela@ovph.fi

Fysiatria
Annica Sundberg 
annica.sundberg@ovph.fi

Geriatria
Markus Råback
markus.raback@ovph.fi

Ihotaudit ja allergologia
Johanna Hagman
johanna.hagman@ovph.fi

Infektiosairaudet
Silvia Grönroos-Pada
silvia.gronroos-pada@ovph.fi

Keuhkosairaudet ja allergologia
Johan Söderström 
johan.soderstrom@ovph.fi

Kirurgia
Olli Hautero
olli.hautero@ovph.fi

Korva-, nenä- ja kurkkutaudit
Annika Mecklin
annika.mecklin@ovph.fi

Lastentaudit
Tarja Holm
tarja.holm@ovph.fi

Naistentaudit ja synnytykset
Jennica Kööpikkä
jennica.koopikka@ovph.fi

Neurologia
Jukka Saarinen
jukka.saarinen@ovph.fi

Patologia
Jill Hannus
jill.hannus@fimlab.fi

Psykiatria
Mirja Remes
mirja.remes@ovph.fi

Radiologia
Reijo Autio
reijo.autio@ovph.fi

Sisätaudit
Otto Knutar
otto.knutar@ovph.fi

Syöpätaudit
Antti Jekunen
antti.jekunen@ovph.fi

Sisätaudit (reumatologia, kardiologia, neurologia, keuhkosairaudet), 
kirurgia, fysiatria, lastentaudit, gynekologia, akuuttilääketiede
Hanna Kujanpää 
hanna.kujanpaa@ovph.fi

Geriatria
Markku Kautiainen
markku.kautiainen@ovph.fi

Geriatria
Markus Råback
markus.raback@ovph.fi

Yleislääketiede
Hanna Kujanpää
hanna.kujanpaa@ovph.fi

Yhteystiedot – Hammaslääketiede

Rosita Kantola
Ylihammaslääkäri
rosita.kantola@ovph.fi

Janne Ollikainen
Ylihammaslääkäri
janne.ollikainen@ovph.fi

Minna Ehrnrooth
Ylihammaslääkäri
minna.ehrnrooth@ovph.fi