Siirry sisältöön

Lääketiede

Jos olet kiinnostunut työskentelemään meillä, ole yhteydessä erikoisalan ylilääkäriin/yhteyshenkilöön.

Alkuvaiheen lääketieteen opiskelija voi työskennellä esimerkiksi sairaalaharjoittelijana tai potilaskuljettajana.

Akuuttilääketiede
Teemu Pöytäkangas
teemu.poytakangas@ovph.fi

Anestesiologia ja tehohoito
Matias Hannuksela
matias.hannuksela@ovph.fi

Fysiatria
Annica Sundberg
annica.sundberg@ovph.fi 

Geriatria
Markus Råback
markus.raback@ovph.fi

Ihotaudit ja allergologia
Johanna Hagman
johanna.hagman@ovph.fi

Infektiosairaudet
Silvia Grönroos-Pada
silvia.gronroos-pada@ovph.fi

Keuhkosairaudet ja allergologia
Johan Söderström
johan.soderstrom@ovph.fi

Kirurgia
Olli Hautero
olli.hautero@ovph.fi

Korva-, nenä- ja kurkkutaudit
Annika Mecklin
annika.mecklin@ovph.fi

Lastentaudit
Tarja Holm
tarja.holm@ovph.fi

Naistentaudit ja synnytykset
Jennica Kööpikkä
jennica.koopikka@ovph.fi

Neurologia
Jukka Saarinen
jukka.saarinen@ovph.fi

Patologia
Jill Hannus
jill.hannus@fimlab.fi

Psykiatria
Mirja Remes
mirja.remes@ovph.fi

Radiologia
Reijo Autio
reijo.autio@ovph.fi

Sisätaudit
Otto Knutar
otto.knutar@ovph.fi

Syöpätaudit
Antti Jekunen
antti.jekunen@ovph.fi

Sisätaudit (reumatologia, kardiologia, keuhkosairaudet, neurologia),
kirurgia, fysiatria, lastentaudit, gynekologia, akuuttilääketiede
Hanna Kujanpää
hanna.kujanpaa@ovph.fi

Geriatria
Markku Kautiainen
markku.kautiainen@ovph.fi

Geriatria
Markus Råback
markus.raback@ovph.fi

Yleislääketiede
Hanna Kujanpää
hanna.kujanpaa@ovph.fi

Hammaslääketiede

Jos olet kiinnostunut työskentelemään meillä, ole yhteydessä erikoisalan ylilääkäriin/yhteyshenkilöön.

Alkuvaiheen hammaslääketieteen opiskelija voi työskennellä hammashoitajana.

Anne Hägglund 
Alueylihammaslääkäri
anne.hagglund@ovph.fi

Annika Nummela-Mänty 
Alueylihammaslääkäri
annika.nummela-manty@ovph.fi

Ulrica Pada  
Alueylihammaslääkäri
ulrica.pada@ovph.fi